Доменне ім’я (домен) – область простору ієрархічних імен мережі Інтернет, що позначається унікальним доменним іменем, обслуговується набором серверів доменних імен (DNS) та централізовано адмініструється.
Делегування домену – розміщення інформації про доменне ім’я та серверах доменних імен (DNS), що йому відповідають на серверах DNS верхнього рівня, що забезпечує функціонування домену в мережі Інтернет.
DNS (англ. Domain Name System – система доменних імен) – система, що дозволяє перетворювати символьні імена доменів у IP-адреси (та навпаки) у мережах TCP/IP.
DNS-сервер. Необхідною умовою для використання доменного імені в мережі Інтернет є делегування домену (встановлення відповідності доменного імені з відповідним фізичним сервером або серверами). Працездатність делегованого домену забезпечується серверами DNS – програмно-апаратними комплексами, що містять необхідну інформацію про домен та надають її у відповідності до технічних вимог мережі Інтернет.
IP-адреса – унікальна адреса пристрою (комп’ютера, мережевого пристрою), що підключений до Інтернету або локальної мережі. IP-адреса уявляє собою 32-бітне (за версією IPv4) або 128-бітне (за версією IPv6) двійкове число. Загальноприйнятою формою запису IP-адреси (IPv4) є запис у вигляді чотирьох десяткових чисел (від 0 до 255), що розділені між собою крапками (наприклад, 192.168.0.1). Розподіленням IP-адрес займаються регіональні Інтернет-реєстратори (Regional Internet Registry, RIR).
Реєстрант – особа, що користується та розпоряджається доменним іменем на протязі строку реєстрації на основі договору з Реєстратором. Реєстрант є Адміністратором відповідного доменного імені.
Реєстратор – юридична особа, що надає Реєстрантам послуги, необхідні для делегування ним домену, а також, що виконує технічні заходи із забезпечення даної процедури й передачі необхідної інформації у реєстраційну базу даних.
Реєстр – центральна база даних домену, що містить інформацію про зареєстровані доменні імена, адміністраторів доменів, іншу інформацію, що необхідна для функціонування й обслуговування доменів.
Реєстрація доменних імен.
Для реєстрації доменних імен Вам необхідно підписати Угоду з ТОВ «Вебер», а також сплатити наданий рахунок на реєстрацію обраного Вами доменного імені. Одразу після надходження оплати на наш розрахунковий рахунок обране Вами доменне ім’я буде зареєстроване.
Наголошуємо на тому, що для коректної реєстрації Вам необхідно зареєструватися в базі даних UANIC (посилання для реєстрації запису фізичної особи - https://hostmaster.ua/uanic_new/, посилання для реєстрації запису юридичної особи - https://hostmaster.ua/?uanew2 ). Ім’я Вашого запису необхідно надати разом з копіями необхідних документів для підписання Угоди.
Наголошуємо на тому, що для реєстрації доменного імені другого рівня .UA необхідно мати зареєстровану в Україні торгову марку, що співпадає з назвою домену, що реєструється.
Порядок супроводу доменного імені у випадку, коли воно не обслуговується Реєстратором
Відповідальність.
Адміністратор та Оператор Реєстру не несуть жодної відповідальності щодо наслідків використання або неправомірного використання доменних імен Реєстрантом, у тому числі перед третіми особами, а також щодо порушення Реєстрантом будь-яких прав третіх осіб.